2021 yil 19-may kuni Altitude Angel kompaniyasi vakillari bilan videokonferentsiya shaklida uchrashuv bo'lib o'tdi. Altitude Angel kompaniyasi 2014 yil dekabr oyida Richard Parker tomonidan tashkil etilgan bo'lib, global aviatsiya hududida to'liq avtonom dronlarni xavfsiz integratsiyalash va ulardan foydalanish bo'yicha global echimlarni yaratadigan aviatsiya texnologiyalari kompaniyasidir.
Uchrashuv davomida uchuvchisiz uchish apparatlaridan tinchlik maqsadlarida foydalanish va ularni O'zbekiston Respublikasi fazoviy hududda boshqarish borasida kelgusidagi hamkorlik masalalari muhokama qilindi.
Jumladan, Guardian UTM muammolari va imkoniyatlari, ekotizimni rivojlantirish va uchuvchisiz uchish apparatlaridan foydalanish rejasini ishlab chiqishning biznes modeli masalalari muhokama qilindi.
Uchrashuv chog'ida Altitude Angel kompaniyasi Guardian UTM tizimining imkoniyatlarini, keyinchalik uning O'zbekistondagi integratsiyasi va ushbu tizim UUQlarning havo harakatini tartibga solishda xavfsizlikni ta'minlashga qodirligi haqida taqdimot qildi.
Uchrashuv yakunida Altitude Angel kompaniyasi va "O'zbekkosmos" agentligi kelgusida hamkorlik qilish va ishlarni olib borish maqsadida zarur materiallar bilan ta'minlash to'g'risida kelishib oldilar.

Состоялась встреча меду специалистами Британской компании Altitude Angel и Агентства «Узбеккосмос»
19 мая 2021 года в формате видеоконференции прошла встреча с представителями компании «Altitude Angel». Компания «Altitude Angel», основанная в декабре 2014 года Ричардом Паркером, является компанией, занимающейся авиационными технологиями, которая создает решения глобального масштаба для безопасной интеграции и использования полностью автономных дронов в глобальном воздушном пространстве.
В ходе встречи обсуждались вопросы по дальнейшему сотрудничеству в области использования беспилотных летательных аппаратов в мирных целях и их контроль в воздушном пространстве Республики Узбекистан.
В части обсуждены вопросы проблем и возможностей Guardian UTM, развитие экосистемы и бизнес модель по развитию плана использования беспилотных летательных аппаратов.
В ходе встречи компания Altitude Angel представила возможности системы Guardian UTM с последующей ее интеграцией в Узбекистане и на сколько данная система способна обеспечить безопасность при регулировании воздушного движения для БПЛА.
По итогам встречи компании Altitude Angel и Агентства «Узбеккосмос» договорились о дальнейшем сотрудничестве и предоставлении необходимых материалов для дальнейшей проработки.