O‘zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasi huzuridagi Kosmik tadqiqotlar va texnologiyalar agentligi hamda aerokosmik sohada Finlyandiyaning ICEYE kompaniyasi mutaxassislari oʻrtasida onlayn uchrashuv bo‘lib o‘tdi. Unda ikki tomonlama hamkorlikni yo‘lga qo‘yish masalalari muhokama qilindi.
Samimiy muloqot shaklida bo‘lib o‘tgan uchrashuvda ICEYE kompaniya vakillari kompaniyaning faoliyati yuzasidan ma’lumot hamda toshqin va tabiiy ofatlar monitoringi uchun qator yechimlarni taqdim etdi.
Muloqot yakunida, tomonlar kelgusida o‘zaro manfaatli aloqalarni rivojlantirishga va hamkorlik qilishga tayyor ekanini ta’kidladi.

Состоялась онлайн-встреча специалистов Агентства космических исследований и технологий при Кабинете Министров Республики Узбекистан и копании Финляндии ICEYE, где обсуждались вопросы налаживания двустороннего сотрудничества.
В ходе встречи, состоявшейся в форме искреннего диалога, представители компании ICEYE представили информацию о деятельности компании, а также ряд решений для мониторинга наводнений и стихийных бедствий.
По итогам переговоров стороны отметили готовность к развитию взаимовыгодных отношений и сотрудничеству.