Vazirlar mahkamasi huzuridagi Kosmik tadqiqotlar va texnologiyalar agentligi 10-11-may kunlari Toshkent shahrida boʻlib oʻtgan “Space Technology Conference STC-2022” xalqaro konferensiyasi doirasida dunyoning 30 dan ortiq kosmik kompaniyalar va qator davlatlarning kosmik idoralari bilan oʻzaro hamkorlik qilishga kelishib oldi.
Eslatib oʻtamiz, “STC-2022” xalqaro konferensiyasida 20 ta xorijiy davlatdan 110 ta kompaniya va tashkilotlarning 200 nafardan ziyod ishtirokchilari hamda 30 ga yaqin mahalliy vazirlik va idoralarning vakillari ishtirok etdi.

“Uzbekkosmos” has established cooperation with more than 30 international companies and space agencies
The Space Research and Technology Agency under the Cabinet of Ministers, within the framework of the international conference “Space Technology Conference STC-2022”, which was held on May 10-11 in Tashkent, agreed on cooperation with more than 30 space companies and space departments of several countries of the world.
Recall that the international conference “STC-2022” was attended by more than 200 participants from 110 companies and organizations from 20 foreign countries, as well as representatives of about 30 local ministries and departments.