Vazirlar mahkamasi huzuridagi Kosmik tadqiqotlar va texnologiyalar agentligi 10-11-may kunlari Toshkent shahrida boʻlib oʻtgan “Space Technology Conference STC-2022” xalqaro konferensiyasi doirasida dunyoning 30 dan ortiq kosmik kompaniyalar va qator davlatlarning kosmik idoralari bilan oʻzaro hamkorlik qilishga kelishib oldi.
Eslatib oʻtamiz, “STC-2022” xalqaro konferensiyasida 20 ta xorijiy davlatdan 110 ta kompaniya va tashkilotlarning 200 nafardan ziyod ishtirokchilari hamda 30 ga yaqin mahalliy vazirlik va idoralarning vakillari ishtirok etdi.

Агентство космических исследований и технологий при Кабинете министров в рамках международной конференции “Space Technology Conference STC-2022”, которая прошла 10-11 мая в Ташкенте, договорилось о сотрудничестве с более чем 30 космическими компаниями и космическими ведомствами ряда стран мира.
Напомним, что в международной конференции «STC-2022» приняли участие более 200 участников из 110 компаний и организаций из 20 зарубежных стран, а также представители около 30 местных министерств и ведомств.