Oʻzbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasi huzuridagi Kosmik tadqiqotlar va texnologiyalar agentligi bosh direktori Shuxrat Kadirov Sovet Ittifoqi qahramoni, uchuvchi-kosmonavt Vladimir Jonibekovni tavalludining 80 yilligi bilan tabrikladi.
Moskvada boʻlib oʻtgan uchrashuvda, "Oʻzbekkosmos" rahbari Sh. Kadirov uchuvchi-kosmonavt Vladimir Jonibekovning kosmos sohasida erishgan barcha natijalari bugungi kunda bu sohaning yosh kadrlari uchun oʻrnak va ibrat maktabi boʻlib xizmat qilayotganini alohida taʼkidladi. V.Janibekovning ulkan tajribasi agentlik faoliyatini va soha rivojini yanada takomillashtirishda muhim omil boʻlib xizmat qiladi.
Oʻzbekistonda tugʻilgan sobiq kosmonavtning nomi bilan koinotda №3170 sonli kichik planeta nomlangan. Shuningdek, Toshkent shahrida kosmonavtning bronza haykali oʻrnatilgan.
Vladimir Janibekov – Oʻzbekistonda tugʻilgan sovet kosmonavti, aviatsiya general-mayori, ikki marta Sovet Ittifoqi qahramoni. U 5 marotaba kosmik parvozlarni amalga oshirgan SSSRning eng tajribali kosmonavti hisoblanadi. Janibekov umumiy hisobda 145 kun 15 soat 58 daqiqa parvoz qilgan.
Uchrashuv yakunida Vladimir Janibekov "Oʻzbekkosmos" agentligi rahbariga tashakkur bildirib, Oʻzbekistonda kosmik yoʻnalishda amalga oshirilayotgan islohotlarni yuqori baholadi.

Генеральный директор Агентства космических исследований и технологий при Кабинете Министров Республики Узбекистан Шухрат Кадыров поздравил Героя Советского Союза, летчика-космонавта Владимира Жанибекова с 80-летием со дня рождения.
В ходе встречи в Москве глава «Узбекскосмоса» Ш. Кадиров особо отметил, что все результаты, достигнутые летчиком-космонавтом Владимиром Жанибековым в космической сфере, сегодня служат примером и школой для молодых кадров данной сферы. Огромный опыт Жанибекова послужит важным фактором дальнейшего совершенствования деятельности Агентства и развития отрасли.
Именем бывшего космонавта, родившегося в Узбекистане, названа малая планета №3170. Также в Ташкенте установлен бронзовый бюст космонавта.
Владимир Джанибеков – советский космонавт, родившийся в Узбекистане, генерал-майор авиации, дважды Герой Советского Союза. Он считается самым опытным космонавтом СССР, совершившим наибольшее число космических полётов — пять. В общей сложности Джанибеков провел в полете 145 дней 15 часов 58 минут.
В завершение встречи Владимир Джанибеков выразил признательность руководителю Агентства космических исследований и технологий и высоко оценил проводимые в Узбекистане реформы в космическом сфере.