O‘zbekistonda ilk bora NASA International Space Apps Challenge o‘tkaziladi
“O‘zbekkosmos” agentligi tashabbusi bilan NASA kosmik dasturlari bo‘yicha xalqaro tanlov ilk bor joriy yilning 1-2 oktyabr kunlari O‘zbekistonda o‘tkaziladi.
NASA Space Apps nima degani?
NASA International Space Apps Challenge (Space Apps) – bu butun dunyo shaharlaridagi dasturchilar, olimlar, dizaynerlar, ijodkorlar, quruvchilar, texnologlar va boshqa soha vakillari uchun xalqaro xakaton bo‘lib, u yerda jamoalar NASA (Milliy aeronavtika va fazo maʼmuriyati) ning bepul va ochiq bo‘lgan maʼlumotlarini yerdagi va kosmosdagi muammolarni hal etish yo‘lida foydalanish imkonini beradi.

Впервые NASA International Space Apps Challenge пройдет в Узбекистане
По инициативе агентства "Узбеккосмос" 1-2 октября этого года в Узбекистане впервые будет проведен международный конкурс космических программ НАСА.
Что такое NASA Space Apps?
NASA International Space Apps Challenge (Space Apps) - это международный хакатон для программистов, ученых, дизайнеров, создателей, строителей, технологов и других представителей отрасли в городах по всему миру, где команды могут использовать бесплатные и открытые данные NASA (Национальное управление по аэронавтике и исследованию космического пространства) для решения проблем на Земле и в космосе.