“O‘zbekkosmos” va “Euroconsult” vakillarining uchrashuvi bo‘lib o‘tdi
“Euroconsult” tashkiloti 1983 yilda tashkil etilgan bo‘lib, dastlab faoliyatini innovatsion texnologiyalarni iqtisodiy rivojlanishga taʼsirini o‘rganish bilan boshlagan. Keyinchalik o‘z yo‘nalishini kosmik sektorga qaratib, o‘z mijozlariga ushbu sohani rivojlantirishda strategik yechimlarni taklif eta boshladi. 2016 yilga kelib kompaniya xalqaro bozorga chiqishni ko‘zlab bir nechta mamlakatlarda o‘z ofislarini ochdi. Bugungi kunga kelib, “Euroconsult” kompaniyasining bosh ofisi Fransiyada bo‘lib, uning filiallari AQSH, Kanada, Yaponiya, Singapur va Avstraliya kabi yirik davlatlarda mavjud.
O‘z yo‘nalishida yetakchi hisoblangan mazkur tashkilot mutaxassislari bilan Agentlik vakillari o‘rtasida uchrashuv bo‘lib o‘tdi. Ikki tomonlama muzokaralar davomida, o‘zaro hamkorlikning samarali yo‘nalishlari, tajriba almashish, qo‘shma loyihalarni amalga oshirish, strategik rejalarni amalga oshirish kabi bir nechta muhim masalalarni muhokama qildilar.

Состоялась встреча представителей "Узбеккосмоса" и " Euroconsult"
Организация "Евроконсалт" была основана в 1983 году и изначально начала свою деятельность с изучения влияния инновационных технологий на экономическое развитие. Позже, сосредоточив свое внимание на космическом секторе, она начала предлагать своим клиентам стратегические решения в развитии этой отрасли. К 2016 году компания открыла офисы в нескольких странах, стремясь выйти на международный рынок. На сегодняшний день головной офис “Euroconsult” находится во Франции, а его филиалы находятся в таких крупных странах, как США, Канада, Япония, Сингапур и Австралия.
Состоялась встреча между специалистами этой организации, которые считаются лидерами в своей области, и представителями агентства. В ходе двусторонних переговоров они обсудили несколько важных вопросов, таких как эффективные направления взаимодействия, обмен опытом, реализация совместных проектов, реализация стратегических планов.