“O‘zbekkosmos” va “SpaceX” o‘zaro hamkorlik munosabatlarini yana-da kengaytirish borasida uchrashuv o‘tkazishdi. Unda asosiy mavzulardan biri agar O‘zbekiston o‘zining nano yoki mini sunʼiy yo‘ldoshlarini uchirishga qaror qilsa, AQSH kompaniyasi bilan birga masalani o‘rganib chiqishga kelishildi.
Bundan tashqari “SpaceX” o‘zining hozirgi va kelgusidagi loyihalari bilan tanishtirib, kelajakda Agentlik bilan har tomonlama hamkorlikka tayyor ekanliklarini bildirishdi.
Uchrashuv so‘ngida, O‘zbekistonda kosmik sohada malakali kadrlar tayyorlash va ularni salohiyatini oshirish yo‘lida AQSHda amaliyot o‘tashni yo‘lga qo‘yish ishlarini jadallashtirishga kelishib olindi.

Uzbekkosmos and SpaceX held a meeting on further expansion of cooperation relations. One of the main topics in it was an agreement if Uzbekistan decides to launch its nano- or mini-satellites to study this issue together with an American company.
In addition, SpaceX presented its current and future projects, stating that they are ready for full cooperation with the agency in the future.
At the end of the meeting, an agreement was reached to accelerate the work on the training of qualified personnel in the space sector in Uzbekistan and the organization of internships in the United States to increase their potential.