“O‘zbekkosmos” va “SpaceX” o‘zaro hamkorlik munosabatlarini yana-da kengaytirish borasida uchrashuv o‘tkazishdi. Unda asosiy mavzulardan biri agar O‘zbekiston o‘zining nano yoki mini sunʼiy yo‘ldoshlarini uchirishga qaror qilsa, AQSH kompaniyasi bilan birga masalani o‘rganib chiqishga kelishildi.
Bundan tashqari “SpaceX” o‘zining hozirgi va kelgusidagi loyihalari bilan tanishtirib, kelajakda Agentlik bilan har tomonlama hamkorlikka tayyor ekanliklarini bildirishdi.
Uchrashuv so‘ngida, O‘zbekistonda kosmik sohada malakali kadrlar tayyorlash va ularni salohiyatini oshirish yo‘lida AQSHda amaliyot o‘tashni yo‘lga qo‘yish ishlarini jadallashtirishga kelishib olindi.

"Узбеккосмос" и "SpaceX" провели встречу по дальнейшему расширению отношений сотрудничества. Одной из главных тем в нем была договоренность если Узбекистан решит запустить собственные нано- или мини-спутники изучить этот вопрос совместно с американской компанией.
Кроме того, SpaceX представила свои текущие и будущие проекты, заявив, что они готовы к всестороннему сотрудничеству с агентством в будущем.
В конце встречи была достигнута договоренность ускорить работу по подготовке квалифицированных кадров в космической сфере в Узбекистане и организации стажировок в Соединенных Штатах с целью повышения их потенциала.