O‘zbekistonga sunʼiy yo‘ldosh aloqasini olib kirish masalasi muhokama qilindi
“Saturn Satellite Networks (SSN) Inc.” korporatsiyasi 2017 yilda AQSHning Delaver shtatida tashkil topgan. Bugungi kunga kelib tashkilot sunʼiy yo‘ldosh aloqasini davlatlar va operatorlarga taqdim etish xizmati bilan shug‘ullanadi.
Agentlik delegatsiyasi mazkur korporatsiya faoliyati va uning bu sohadagi imkoniyatlari bilan yaqindan tanishish maqsadida “Saturn Satellite Networks (SSN) Inc.” Vakillari bilan uchrashuv o‘tkazishdi.
Unda ko‘tarilgan asosiy mavzu, O‘zbekistonda sunʼiy yo‘ldosh aloqasi tizimini ishga tushirish va uni amalga oshirishda AQSH vakillarining imkoniyatlari hamda tizimni ishga tushirish muddatlari muhokama qilindi.
Uchrashuv so‘ngida tomonlar bu mavzu doirasida yana bir bor uchrashish va hamkorlikni rivojlantirish yo‘nalishlari hususida kelishib oldilar.

Saturn Satellite Networks (NSN) Inc." the corporation was founded in 2017 in the U.S. state of Delaware. To date, the organization is engaged in the maintenance and provision of satellite communication services.
To get acquainted with the activities of this corporation and its capabilities in this area, the agency delegation held a meeting with representatives of Saturn Satellite Networks (SSN) Inc.
The main topic raised in it is the possibilities of US representatives in launching and implementing a satellite communication system in Uzbekistan, as well as the timing of the launch of the system.
At the end of the discussions, the parties agreed to meet again within the framework of this topic and on the directions of cooperation development.