O‘zbekistonga sunʼiy yo‘ldosh aloqasini olib kirish masalasi muhokama qilindi
“Saturn Satellite Networks (SSN) Inc.” korporatsiyasi 2017 yilda AQSHning Delaver shtatida tashkil topgan. Bugungi kunga kelib tashkilot sunʼiy yo‘ldosh aloqasini davlatlar va operatorlarga taqdim etish xizmati bilan shug‘ullanadi.
Agentlik delegatsiyasi mazkur korporatsiya faoliyati va uning bu sohadagi imkoniyatlari bilan yaqindan tanishish maqsadida “Saturn Satellite Networks (SSN) Inc.” Vakillari bilan uchrashuv o‘tkazishdi.
Unda ko‘tarilgan asosiy mavzu, O‘zbekistonda sunʼiy yo‘ldosh aloqasi tizimini ishga tushirish va uni amalga oshirishda AQSH vakillarining imkoniyatlari hamda tizimni ishga tushirish muddatlari muhokama qilindi.
Uchrashuv so‘ngida tomonlar bu mavzu doirasida yana bir bor uchrashish va hamkorlikni rivojlantirish yo‘nalishlari hususida kelishib oldilar.

Обсуждался вопрос о привлечении спутниковой связи в Узбекистан
Saturn Satellite Networks (SSN) Inc." корпорация была основана в 2017 году в американском штате Делавэр. На сегодняшний день организация занимается обслуживанием и предоставления услуг спутниковой связи.
Чтобы ознакомиться с деятельностью этой корпорации и ее возможностями в этой области, делегация агентства провела встречу с представителями "Saturn Satellite Networks (SSN) Inc.".
Основная тема, поднятая в нем, возможности представителей США в запуске и внедрении системы спутниковой связи в Узбекистане, а также сроки запуска системы.
В конце обсуждений стороны договорились встретиться ещё раз в рамках этой темы и о направлениях развития сотрудничества.