Ayni damda O‘zbekiston delegatsiyasi aʼzolari Turkiyaning Anqara shahrida bo‘lib o‘tayotgan “TEKNOFEST 2023 Ankara” festivalida ishtirok etishmoqda. Ushbu festival 2018-yildan beri o‘tkazib kelinmoqda.
Festivalda 100 ortiq pavilyonlar tashkil etilgan. Har bir pavilyon yo‘nalish va sohalarga bo‘lingan bo‘lib, xorijiy va milliy kompaniyalar, talim muassasalari tomonidan tashkil etilgan.
Bu yerda sport, aviatsiya, mudofaa, aerokosmik, transport, ekologiya, sog‘liqni saqlash va boshqa sohalar bo‘yicha zamonaviy texnologiyalar va yangi ishlanmalar namoyish qilinmoqda. Ushbu festivalni o‘tkazishdan maqsad yosh avlodni yangi texnologiyalarni o‘rganish va yaratishga qiziqtirish.

В настоящий момент члены делегации Узбекистана принимают участие в Турции на фестивале “TEKNOFEST 2023 Ankara” . Этот фестиваль проводится с 2018 года.
На фестивале размещено более 100 павильонов. Каждый павильон разделен на направления и сектора, организованные зарубежными и отечественными компаниями и учебными заведениями.
Здесь представлены современные технологии и новые разработки в спорте, авиации, обороне, аэрокосмической отрасли, транспорте, экологии, здравоохранении и других сферах. Цель проведения данного фестиваля – заинтересовать молодое поколение изучением и созданием новых технологий.