Ayni paytda O‘zbekiston delegatsiyasi Boku shahrida bo‘lib, 74-Xalqaro astronavtika kongressi ishida faol ishtirok etmoqda.
Delegatsiyamizning navbatdagi suhbatdoshlari ushbu Kongress tashkilotchilaridan biri “Azerkosmos” agentligi bo‘ldi.
Uchrashuv avvalida O‘zbekiston delegatsiyasi bunday yirik tadbirning yuqori saviyada o‘tkazilishiga o‘z bahosini bildirdi.
Soʻngra tomonlar har bir tashkilot tomonidan amalga oshirilayotgan ishlar haqida maʼlumot almashdilar, shuningdek, iqtisodiyotning turli sohalarida kosmik texnologiyalardan foydalanish va kosmik monitoring boʻyicha tajriba almashishdi.
Uchrashuv yakunida tomonlar oʻzaro hamkorlikni kengaytirish, kosmik va sunʼiy yoʻldosh texnologiyalaridan foydalanish boʻyicha maslahatlashuvlar oʻrnatishga kelishib oldilar.

В настоящее время в Баку находится узбекская делегация, которая активно принимает участие в работе 74-Международного конгресса астронавтики.
Очередными собеседниками для нашей делегации стали одни из организаторов данного Конгресса Агентство «Азеркосмос».
В начале встречи узбекская делегация выразила свою оценку касательно высокого уровня проведения столько большого мероприятия.
Далее стороны обменялись информацией о проводимых работах со стороны каждого ведомства, а также поделились опытом по применению космических технологий, космического мониторинга в той или иной сфере.
В конце встречи стороны договорились о расширении взаимного сотрудничества и налаживания консультаций по использованию космических и спутниковых технологий.