Bundan roppa-rosa 32 yil avval mamlakatimizda “O‘zbekiston Respublikasi Davlat bayrog‘i to‘g‘risida”gi Qonun 1991-yil 18-noyabrda O‘zbekiston Respublikasi Oliy Kengashining navbatdan tashqari o‘tkazilgan VII sessiyasida qabul qilingan.
Vatanimiz bayrog‘i — nafaqat davlatimiz ramzi, balki o‘tmishimiz hamda bugun va ertamizning yorqin ifodasi, g‘urur va iftixorimiz, xalqimizga bo‘lgan cheksiz mehr-muhabbat, mustahkam ishonch va milliy-madaniy ananalarimizni ifodalovchi muqaddas timsoldir.
Toki bayroq bor ekan, millat bor, davlat bor, Vatan bor. Vatanimiz farzandlari qayerda bo‘lmasinlar, qanday natijalarga erishmasinlar O‘zbekiston bayrog‘ini ko‘klarka ko‘tarib, ardoqlaydilar. Bayroq ezgulik va tinchlik ramzidir!
“O‘zbekkosmos” agentligi jamoasi O‘zbekiston Respublikasi Davlat bayrog‘i qabul qilinganining 32 yilligi munosabati bilan barcha yurtdoshlarimizni samimiy muborakbot etadi!

32-летие Государственного флага Республики Узбекистан
Ровно 32 года назад в нашей стране 18 ноября 1991 года на внеочередной VII сессии Верховного Совета Республики Узбекистан был принят Закон «О Государственном флаге Республики Узбекистан».
Флаг нашей страны – это не только символ нашей страны, но и яркое выражение нашего прошлого, настоящего и будущего, нашей гордости и радости, священный символ, олицетворяющий безграничную любовь нашего народа, крепкую веру и национально-культурные традиции.
Пока есть флаг, есть нация, есть страна, есть Родина. Дети нашей страны, где бы они ни находились, каких бы результатов они ни добились, поднимают в небо флаг Узбекистана и чтят его. Флаг – символ добра и мира!
Коллектив агентства «Узбеккосмос» искренне поздравляет всех наших соотечественников с 32-й годовщиной принятия Государственного флага Республики Узбекистан!