O‘zbekiston Respublikasi Investitsiyalar va tashqi savdo vazirligi tomonidan Malayziya Davlat texnologik taraqqiyot korporatsiyasi (Malaysian Technology Development Corporation - MTDC) ekspertlarini jalb qilgan holda mahalliy sanoat korxonalari vakillari uchun joriy yilning 19-21 oktyabr kunlari Toshkent shahrida bo‘lib o‘tadigan “Kichik, o‘rta va katta korxonalarda Sanoat 4.0 -texnologiyasini joriy etishni jadallashtirish” mavzusida семинар tashkil etildi.
Mazkur anjuman doirasida “O‘zbekkosmos” agentligi vakillari ham ishtirok etib, Agentlik vakolati doirasida amalga oshirayotgan ishlar, xorijiy tashkilotlar bilan olib borilayotgan loyihalar hamda kelgusi rejalar hususida ishtirokchilarga taqdimot o‘tkazishdi.

Министерством инвестиций и внешней торговли Республики Узбекистан совместно с привлечением экспертов Государственной корпорацией технологического развития Малайзии (Malaysian Technology Development Corporation - MTDC) для представителей местных промышленных предприятий организован практический семинар на тему: «Ускорение внедрения технологий Индустрии 4.0 на микро-, малых и средних предприятиях», который проходит в г.Ташкенте с 19 по 21 октября текущего года.
Представители агентства приняли участие в семинаре и провели презентацию для участников о деятельности Агентства.