O‘zbekiston Respublikasi Investitsiyalar va tashqi savdo vazirligi tomonidan Malayziya Davlat texnologik taraqqiyot korporatsiyasi (Malaysian Technology Development Corporation - MTDC) ekspertlarini jalb qilgan holda mahalliy sanoat korxonalari vakillari uchun joriy yilning 19-21 oktyabr kunlari Toshkent shahrida bo‘lib o‘tadigan “Kichik, o‘rta va katta korxonalarda Sanoat 4.0 -texnologiyasini joriy etishni jadallashtirish” mavzusida семинар tashkil etildi.
Mazkur anjuman doirasida “O‘zbekkosmos” agentligi vakillari ham ishtirok etib, Agentlik vakolati doirasida amalga oshirayotgan ishlar, xorijiy tashkilotlar bilan olib borilayotgan loyihalar hamda kelgusi rejalar hususida ishtirokchilarga taqdimot o‘tkazishdi.

The Ministry of Investment and Foreign Trade of the Republic of Uzbekistan, together with the involvement of experts by the State Corporation for Technological Development of Malaysia (Malaysian Technology Development Corporation - MTDC), organized a practical seminar for representatives of local industrial enterprises on the topic: "Accelerating the introduction of Industry 4.0 technologies in micro, small and medium enterprises", which takes place in Tashkent from 19 to 21 October of the current year.
Representatives of the Agency took part in the seminar and made a presentation to the participants about the Agency's activities.