“Space Foundation”ning Bosh operatsion direktori Shelli Brunsvik bilan uchrashuv bo'lib o'tdi
Boku shahrida davom etayotgan “Kosmik texnologiyalar Ijtimoiy va iqtisodiy manfaatlar uchun” seminari doirasida “O‘zbekkosmos” agentligi vakillari “Space Foundation”ning Bosh operatsion direktori Shelli Brunsvik bilan uchrashuv o‘tkazdi.
Uchrashuvda Space-STEM o'qituvchilarini tayyorlashga qaratilgan qisqa muddatli ta'lim kurslarini tashkil etish, maktab o‘quvchilari va talabalarining Space-STEM sohasidagi bilimlarini oshirish, yosh mutaxassislarning kosmik soha haqidagi bilimlarini oshirish, xususiy tadbirkorlarni kosmik imkoniyatlari bilan tanishtirish bo'yicha hamkorlik istiqbollari muhokama qilindi.
Tomonlar talabalar, o‘qituvchilar va yosh mutaxassislarni “Space Foundation” kurslariga jalb etish bo‘yicha tajriba loyihasini ishlab chiqish bo‘yicha dastlabki kelishuvga erishdilar.

Проведена встреча с Главным операционным директором “Space Foundation” Шелли Брунсвик
На площадках продолжающегося в Баку семинаре «Космические технологии во имя социальной и экономической пользы» представители Агентства «Узбеккосмос» провели встречу с главным операционным директором “Space Foundation” (США) Шелли Брунсвик (Shelli Brunswick).
На встрече обсуждены перспективы сотрудничества в организации образовательных краткосрочных курсов, направленных на подготовку преподавателей Space-STEM, повышение знаний учеников школ и студентов в сфере Space-STEM, повышение знаний молодых специалистов о космическом секторе, ознакомление частных предпринимателей о возможностях космоса.
Стороны достигли предварительной договоренности о разработке пилотного проекта по вовлечению студентов, преподавателей и молодых специалистов в курсы от «Space Foundation”.