“Koinot avlodi maslahat kengashi” (SGAC) xalqaro yoshlar tashkiloti vakillari bilan uchrashuv bo‘lib o‘tdi
“Kosmik texnologiyalar Ijtimoiy va iqtisodiy manfaatlar uchun” keng ko‘lamli tadbir doirasida “O‘zbekkosmos” agentligi vakillari “Koinot avlodi maslahat kengashi” (SGAC) xalqaro yoshlar tashkiloti raisi Hamza Hamid va uning ijrochi direktori Valentina Luchetti bilan uchrashuv o‘tkazdi.
Uchrashuvda O‘zbekiston yoshlarini SGACning global va mintaqaviy forum va kongresslariga faol jalb etish istiqbollari muhokama qilindi. Xususan, kelasi yili Kolorado-Springsda (AQSh) boʻlib oʻtadigan “Kosmik simpozium 2024” global tadbirida Oʻzbekiston yoshlarining ishtirokini tashkil etish boʻyicha faol ish olib borish yuzasidan kelishuvga erishildi.

Проведена встреча с представителями международной молодежной организации “Space Generation Advisory Council” (SGAC)
В рамках широкомасштабного мероприятия «Космические технологии во имя социальной и экономической пользы» представители Агентства «Узбеккосмос» провели встречу с Председателем Международной молодежной организации “Space Generation Advisory Council” (SGAC) Хамзой Хамидом и ее Исполнительным директором-Валентиной Лучетти.
Во время встречи обсуждены перспективы активного привлечения молодежи Узбекистана в глобальные и региональные форумы и конгрессы SGAC. В частности, достигнута договоренность касательно активной работы по организации участия молодежи Узбекистана в глобальном мероприятии “Space Symposium 2024”, который пройдет в Колорадо-Спрингс (США) в следующем году.