“O‘zbekkosmos” agentligi vakillari INTERGEO ko‘rgazmasida ishtirok etmoqda
Joriy yilning 10-oktabr kuni Berlin shahrida (Germaniya) INTERGEO - 28-Xalqaro geodeziya, geoaxborot va yer resurslarini boshqarish texnologiyalari konferensiyasi va savdo ko‘rgazmasi o‘z ishini boshladi.
Ko‘rgazmada 37 davlatdan 580 ga yaqin eksponent va 100 dan ortiq davlatdan 18 mingdan ziyod tashrif buyuruvchi ishtirok etmoqda.
Ko‘rgazmaga tashrif buyuruvchilar orasida “O‘zbekkosmos” agentligi vakillari ham mavjud. Tashrifdan maqsad kosmik monitoring va yerni masofadan zondlash sohasidagi kompaniyalar bilan aloqalar o‘rnatish hamda ushbu sohadagi yangi mahsulotlar bilan tanishishdir.

Представители Агентства «Узбеккосмос» принимают участие на выставке INTERGEO
10 октября текущего года в Берлине (Германия) начала работу выставка 28-Международная конференция и торговая выставка геодезии, геоинформации и технологий управления земельными ресурсами INTERGEO.
Около 580 экспонентов из 37 стран и более 18 000 посетителей из более чем 100 стран принимают участие в выставке. Среди посетителей выставки представители Агентства «Узбеккосмос».
Целью визита является налаживание контактов с профильными компаниями в сфере космического мониторинга и дистанционного зондирования земли, а также ознакомление с новинками в данной сфере.