“Oʼzbekkosmos” agentligi barcha jurnalist va blogerlarni MDH Davlatlararo kosmik kengashining beshinchi yigʼilishiga taklif etadi!
Joriy yilning 19 - sentabr kuni Toshkent shahrida “Oʼzbekkosmos” agentligi tashabbusi bilan MDH Davlatlararo kosmik kengashining beshinchi yigʼilishi boʼlib oʼtadi. Unda Rossiya Federatsiyasi, Belarus, Аrmaniston, Qozogʼiston va Tojikiston Respublikalarining kosmik sohadagi vakillari ishtirok etishadi.
Konferensiyada kosmik mahsulotlar va xizmatlarni taqdim etish, ulardan foydalanish boʼyicha davlatlararo hamkorlik dasturlarini ishlab chiqish, gidrometeorologiya va iqlimshunoslikda yerni masofadan zondlash boʼyicha oʼzaro maʼlumotlar almashish, bu borada qoʼshma loyihalarni amalga oshirish kabi koʼplab masalalar muhokama etilishi rejalashtirilgan.

Агентство “Узбеккосмос” приглашает всех журналистов и блогеров на пятое заседание Межгосударственного космического совета СНГ!
19 сентября текущего года по инициативе агентства "Узбеккосмос" состоится пятое заседание Межгосударственного космического совета СНГ. В нем примут участие представители Российской Федерации, Белоруссии, Армении, Казахстана и Таджикистана в космической сфере.
На конференции планируется обсудить множество вопросов, таких как предоставление и использование космических продуктов и услуг, развитие программ межгосударственного сотрудничества по их использованию, сотрудничество в области координатно - временного обеспечения, проведение совместных фундаментальных космических исследований, обмен информацией по дистанционному зондированию Земли для решения актуальных проблем в различных отраслях экономики, а также реализация совместных проектов в этом направлении.