Euroconsult kompaniyasining boshqaruv direktori Pakom Revillon bilan tashkil etilgan uchrashuvda kompaniyaning bir qator davlatlarda kosmik sohani rivojlantirish strategiya va konsepsiyalarini ishlab chiqishda ko‘maklashgani, kosmik soha bo‘yicha qonunchilik hujjatlarini ishlab chiqishdagi tajribasi, xodimlarning malakasini oshirish yo‘nalishida trening dasturlari, kosmik ekotizimni rivojlantirishdagi va kosmik ma’lumotlardan foydalanish ekspertizasi, mazkur yo‘nalishda xalqaro moliya institutlari bilan hamkorlikdagi loyihalari kabi yo‘nalishlarida amalga oshirilgan ishlar bo‘yicha muhokamalar olib borildi.
Shu bilan birga, kompaniya tomonidan infratuzilmaviy loyihalarni ishlab chiqish, amalga oshirish va qo‘llab-quvvatlash bo‘yicha katta tajribaga egaligi, Osiyo mintaqasida Janubiy Koreya, Indoneziya, Qatar kabi davlatlarda loyiha amalga oshirilgani bo‘yicha ma’lumotlar olindi.
Uchrashuv yakuni bo‘yicha O‘zbekistonda kosmik sohani rivojlantirish bo‘yicha konsultativ uchrashuv va muloqotlarni davom ettirishga kelishib olindi hamda kompaniya tomonidan har yili sentyabr oyida Fransiyaning Parij shahrida tashkillashtiriladigan “World Satellite Business Week” haftaligiga taklif etildi.

На встрече с управляющим директором компании Euroconsult Паком Ревиллоном, были обсуждены проводимые компанией работы по таким направлениям, как содействие компании в разработке стратегий и концепций развития космической отрасли в ряде государств, опыт разработки нормативно-правовых актов в космической сфере, тренинги по повышению квалификации сотрудников, опыт развития космической экосистемы и экспертиза использования космической информации, совместные проекты с международными финансовыми институтами.
В то же время, была получена информация от компании о наличии большого опыта в разработке, реализации и поддержке инфраструктурных проектов, а также о реализации проектов в таких странах Азии, как Южная Корея, Индонезия, Катар.
По итогам встречи была достигнута договоренность о продолжении консультационных встреч и диалогов по развитию космической отрасли в Узбекистане. Кроме того, Агентство пригласили на неделю “World satellite Business Week”, которая ежегодно проводится в сентябре в городе Париж Франции.